IX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście, Świnoujście 20-22.09.2013

W dniach 20-22 września 2013r w Hali Sportowej Gimnazjum Publicznego nr 1 przy ul. Witosa 12
w Świnoujściu, odbył się IX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Honorowy Patronat nad zawodami, które są największą tego typu imprezą w naszym regionie zachodniopomorskim i jedną z największych w Polsce objęli: Ambasada Japonii w Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Świnoujście, Okręgowy Zachodniopomorski Związek Karate, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Miejski Dom Kultury.

Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku życia.

W tegorocznym turnieju wzięło udział w tych trzech kategoriach 276 zawodników i zawodniczek z 26-u ośrodków, i 6 krajów Europy. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo. Organizatorem Świnoujska Akademia Karate Kyokushin.