Patryk Golczak srebrnym medalistą XXIX Pucharu Polski Seniorów

W ubiegłą sobotę, w Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski w Karate Kyokushin. Sensei Paweł Sujka wystawił w tych zawodach trzech zawodników ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Zawody odbywały się w formule full kontakt. Bardzo dobrze wypadli w silnie obsadzonych kategoriach do 70kg, 75kg Bartosz Jurczyk, dla którego był to debiut w zawodach seniorów oraz Marcel Prelipcean. Obaj zajęli wysokie piąte miejsca. Z kolei Patryk Golczak w kategorii +90kg, w walce o wejście do finału wyeliminował w pięknym stylu, zdobywając punkt wazari, utytułowanego zawodnika Marcina Guzika z Limanowej. Niestety po decyzji lekarza zawodów, w wyniku doznanej kontuzji podczas walki o wejście do finału, nie został dopuszczony do pojedynku o złoty medal. Tym samym Patryk Sypień z Wrocławia został złotym medalistą Pucharu Polski w tej kategorii. Patrykowi przypadł srebrny krążek. – Wysoki poziom pokazywany przez świnoujskich karateków w tegorocznych zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich zaowocował przyznaniem Świnoujściu prawa do organizacji w 2013 roku jubileuszowych, XL Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin – informuje Paweł Sujka.- O ten zaszczyt ubiegało się wiele ośrodków karate w Polsce ,w tym między innymi Warszawa.