Zgrupowanie sportowe Pszczew 2012

Od 9 do 18 sierpnia 2012 r. 61 zawodników ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin brało udział w obozie sportowym w miejscowości Pszczew nad jeziorem Szarcz Duży (I Klasa czystości wody !!!). Oprócz codziennych treningów w terenie, zawodnicy korzystali z możliwości nauki jazdy konnej oraz zwiedzali jezioro pokonując wiele kilometrów na kajakach.

Karatecy każdy dzień rozpoczynali od porannej zaprawy o godz. 8:10 a kończyli
po ćwiczeniach rozciągających kąpielą w jeziorze.W ramach relaksu zwiedzili Międzyrzecki Rejon Umocniony oraz Palmiarnie gdzie mieli możliwość podziwiania wielu egzotycznych okazów flory i fauny, wiele radości wywołały u dzieci przepiękne
i wielokolorowe okazy karpi, które same podpływały do zwiedzających by je pogłaskać:):):). Średnio w ciągu dnia odbywały się 4 treningi, z czego pierwszy był poświęcony ćwiczeniom rozciągającym i wzmacniającym, drugi podobnie jak trzeci poświęcony był na kihon, kata, kumite oraz ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Czwarty ostatni trening wieczony podobnie jak pierwszy opierał się na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających.

Podczas obozu dużym zainteresowaniem cieszyły się podchody nocne, które kończyły się około godz. 1:00 nad ranem. Mimo tak niecodziennej pory młodzież bawiła się doskonale i każdego ranka gotowa była do podjęcia kolejnych wyzwań. Przesympatyczna obsługa Ośrodka Jeziorak gdzie nasi karateka mieli serwowane doskonałe posiłki sprawiły że kolejny obóz odbędzie się w tej samej miejscowości.